Gallery Bank - en to da translation catalogue (143 entries)

en: Insert Gallery Bank Shortcode
da: Indsæt Gallery Bank Shortcode

en: Select an album below to add it to your post or page.
da: Vælg et album nedenunder for at tilføje det til dit indlæg eller side

en: Gallery Type
da: Galleri type

en: Albums with Images
da: Albummer med billeder

en: Only Images
da: Kun billeder

en: Album Format
da: Album format

en: Select Album Format
da: Vælg album format

en: Select Album
da: Vælg album

en: Select an Album
da: Vælg et album

en: Gallery Format
da: Galleri format

en: Select Gallery Format
da: Vælg galleri format

en: Images in Row
da: Billedserie

en: Image Width
da: Billedbredde

en: Albums in Row
da: Albumsserie

en: Text Format
da: Tekstformat

en: Select Format
da: Vælg format

en: Special Effects
da: Specielle effekter

en: Animation Effects
da: Animations effekter

en: Show Responsive Gallery
da: Vis galleri

en: Show Album Title
da: Vis album titel

en: Insert Album
da: Indsæt album

en: Cancel
da: Annuller

en: Please select an Album
da: Vælg et album

en: Please select an Album Format
da: Vælg et album format

en: Please select a Gallery Images Format
da: Vælg et galleri billedformat

en: Please select a Text Format for the Gallery
da: Vælg et tekstformat for galleriet

en: Dashboard
da: Administratorside

en: Add New Album
da: Tilføj nyt album

en: Short-Codes
da: Korte-Koder

en: Album Sorting
da: Album sortering

en: Global Settings
da: Avancerede indstillinger

en: System Status
da: System status

en: Purchase Pro Version
da: Køb Pro versionen

en:  Set as Album Cover
da: Vælg som album cover

en: Enter your Title
da: Indsæt din titel

en: Enter your Description
da: Skriv din beskrivelse

en: Enter your Tags
da: Indsæt dine tags

en: Delete Image
da: Slet billede

en: Add Gallery using Gallery Bank
da: Tilføj galleri med Gallery Bank

en: Album Preview
da: Albums oversigt

en: Back to Albums
da: Tilbage til albummer

en: Please Choose
da: Vælg venligst

en: Re-Order Albums
da: Genbestil albummer

en: Update Order
da: Update ordre

en: Sorting Order has been updated.
da: Sorterings ordre er blevet opdateret

en: This feature is only available in Paid Premium Version!
da: Denne funktion er kun tilgængelig i Betalt præmie versionen!

en: Delete All Albums
da: Slet alle albums

en: Purge Images & Albums
da: Slet billeder & Album permanent

en: Restore Factory Settings
da: Gendan fabriksindstillinger

en: Existing Albums Overview
da: Eksisterende album overblik

en: Title
da: Titel

en: Total Images
da: Billeder i alt

en: Date
da: Dato

en: Edit Album
da: Rediger album

en: Re-Order Images
da: Genbestil billeder

en: Preview Album
da: Forhåndsvisning af album

en: Delete Album
da: Slet album

en: Are you sure you want to delete this Album?
da: Er du sikker på at du vil slette dette album?

en: Save Album
da: Gem album

en: Album Saved. Kindly wait for the redirect to happen.
da: Album er gemt. Vent venligst for viderestilling

en: Album Details
da: Album detaljer

en: Album Title
da: Album titel

en: Enter your Album Title
da: Skriv din albums titel

en: Description
da: Beskrivelse

en: Upload Images
da: Upload billeder

en: Your browser doesn"t have Flash, Silverlight or HTML5 support.
da: Din browser understøtter ikke Flash, Silverlight eller HTML5.

en: Upload Videos
da: Upload videoer

en:  (Available in Premium Versions)
da: (Fås i præmie Versioner)

en: Video Url
da: Video url

en: Enter your Video Url
da: Skriv din video url

en: Upload Video
da: Upload video

en: Your Gallery Bank Album
da: Dit Gallery Bank album

en: Delete
da: Slet

en: Title & Description
da: Titel & beskrivelse

en: Tags (comma separated list)
da: Tags (Opdel med komma)

en: Url to Redirect on click of an Image
da: Url til viderestilling ved klik på billedet

en: Delete Video
da: Slet video

en: Are you sure you want to delete this Image?
da: Er du sikker på at du vil slette dette billede?

en: Get System Report
da: Modtag systems rapport

en: Close System Report
da: Luk system rapport

en: Default
da: Standard

en: Gallery Bank Pricing
da: Gallery Bank prisfastsættelse

en: Update Settings
da: Opdater indstillingerne

en: Thumbnail Settings
da: Thumbnail indstillinger

en: Thumbnail Size
da: Thumbnail størrelse

en: Custom
da: brugerdefinerede

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Opacity
da: Opacitet

en: Border Size
da: Kantstørrelse

en: Border Radius
da: Grænseoverskridningsradius

en: Border Color
da: Kant farve

en: Margin Between Images
da: Mellemrum mellem billeder

en: Text Color
da: Tekst farve

en: Text-Align
da: Tekst-række

en: Font-Family
da: Skriftype

en: Heading Font-Size
da: Titel Skriftstørrelse

en: Text Font-Size
da: Tekst skriftstørrelse

en: Description Length
da: Beskrivelse længde

en: Album Cover Settings
da: Album cover indstillinger

en: Cover Size
da: Cover størrelse

en: Margin Between Albums
da: Mellemrum mellem albummer

en: Text for Album Click
da: Tekst for album klik

en: Filter Settings
da: Filter indstilling

en: Filters
da: Filtre

en: Enable
da: Aktiver

en: Disable
da: Deaktiver

en: Filter Color
da: Filter farve

en: Filter Text Color
da: Filter tekst farve

en: Font-Size
da: Skriftstørrelse

en: Roles & Capabilities
da: Udmærkelser Våben & kapaciteter

en: Privileges for Admin
da: Privilegier for Admin

en: Full Control
da: Fuld kontrol

en: Read
da: Læs

en: Write
da: Skriv

en: Privileges for Editor
da: Privilegier for Editor

en: Privileges for Author
da: Privilegier for Author

en: Privileges for Contributor
da: Privilegier for Contributor

en: Privileges for Subscriber
da: Privilegier for Subscriber

en: Lightbox Settings
da: Lightbox indstillinger

en: Lightbox Type
da: Lightbox type

en: Inline Background
da: Inline Baggrund

en: Overlay Background
da: Overlay Baggrund

en: Fade In Time
da: Fade ind tid

en: Fade Out Time
da: Fade ud tid

en: Facebook Comments
da: Facebook kommentarer

en: Social Sharing
da: Social deling

en: Image Title
da: Billede titel

en: Image Description
da: Billede beskrivelse

en: Front - End Layout Settings
da: Foran - End Layout indstilling

en: Text for Back Button
da: Tekst for tilbage knap

en: Button Color
da: Knap farve

en: Button Text Color
da: Knap tekst farve

en: Album Seperator
da: Album deler

en: Pagination Settings for Images
da: paginer indstillinger for billeder

en: Paging
da: Sideopdeler

en: No. of Images Per Page
da: Nummer af billeder per side

en: Slide Show Settings
da: Slide show indstillinger

en: Auto Play
da: Auto play

en: Language Direction Settings
da: Sprogretning Indstillinger

en: Language Direction
da: sprogretning

en: This Feature is only available in Paid Premium Version!
da: Denne funktion er kun tilgængelig i Betalt præmie versionen!

en: Gallery Bank Short-Codes
da: Gallery Bank KorteKoder
