Gallery Bank - en to pl translation catalogue (144 entries)

en: Insert Gallery Bank Shortcode
pl: Wstaw shortcode Gallery Bank

en: Select an album below to add it to your post or page.
pl: Wybierz album poniżej by dodać go do wpisu lub strony.

en: Gallery Type
pl: Typ galerii

en: Albums with Images
pl: Albumy z obrazami

en: Only Images
pl: Tylko obrazy

en: Album Format
pl: Format albumu

en: Select Album Format
pl: Wybierz format albumu

en: Select Album
pl: Wybierz album

en: Select an Album
pl: Wybierz album

en: Gallery Format
pl: Format galerii

en: Select Gallery Format
pl: Wybierz format galerii

en: Images in Row
pl: Obrazów w rzędzie

en: Image Width
pl: Szerokość obrazu

en: Albums in Row
pl: Albumów w rzędzie

en: Text Format
pl: Format tekstu

en: Select Format
pl: Wybierz format

en: Special Effects
pl: Efekty specjalne

en: Animation Effects
pl: Efekty animacji

en: Show Responsive Gallery
pl: Pokaż galerię responsywną (RWD)

en: Show Album Title
pl: Pokaż tytuł albumu

en: Insert Album
pl: Wstaw album

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Please select an Album
pl: Proszę wybrać album

en: Please select an Album Format
pl: Proszę wybrać format albumu

en: Please select a Gallery Images Format
pl: Proszę wybrać format obrazów w galerii

en: Please select a Text Format for the Gallery
pl: Proszę wybrać format tekstu w galerii

en: Dashboard
pl: Kokpit

en: Add New Album
pl: Dodaj nowy album

en: Album Sorting
pl: Sortowanie albumu

en: Global Settings
pl: Ustawienia globalne

en: System Status
pl: Status systemu

en:  Set as Album Cover
pl:  Ustaw jako okładkę albumu

en: Enter your Title
pl: Podaj tytuł

en: Enter your Description
pl: Podaj opis

en: Enter your Tags
pl: Podaj tagi

en: Delete Image
pl: Usuń obraz

en: Add Gallery using Gallery Bank
pl: Dodaj galerię używają Gallery Bank

en: Album Preview
pl: Podgląd albumu

en: Back to Albums
pl: Powrót do albumów

en: Please Choose
pl: Proszę wybrać

en: Re-Order Albums
pl: Zmień kolejność albumów

en: Update Order
pl: Aktualizuj kolejność

en: Sorting Order has been updated.
pl: Kolejność została zaktualizowana.

en: Delete All Albums
pl: Usuń wszystkie albumy

en: Purge Images & Albums
pl: Wyczyść obrazy i albumy

en: Restore Factory Settings
pl: Przywróć ustawienia fabryczne

en: Existing Albums Overview
pl: Przegląd istniejących albumów

en: Thumbnail
pl: Miniatura

en: Title
pl: Tytuł

en: Total Images
pl: Wszystkich obrazów

en: Date
pl: Data

en: Edit Album
pl: Edytuj album

en: Re-Order Images
pl: Zmień kolejność obrazów

en: Preview Album
pl: Podgląd albumu

en: Delete Album
pl: Usuń album

en: Are you sure you want to delete this Album?
pl: Jesteś pewien, że chcesz usunąć ten album?

en: Album
pl: Albumu

en: Save Album
pl: Zapisz Albumu

en: Album Saved. Kindly wait for the redirect to happen.
pl: Zapisane Albumu. Prosimy czekać na przekierowanie wydarzy.

en: Album Details
pl: Szczegóły albumu

en: Album Title
pl: Tytuł albumu

en: Enter your Album Title
pl: Podaj tytuł albumu

en: Description
pl: Opis

en: Upload Images
pl: Załaduj zdjęcia

en: Your browser doesn"t have Flash, Silverlight or HTML5 support.
pl: Twoja przeglądarka nie obsługuje Flash, Silverlight lub HTML5.

en: Upload Videos
pl: Załaduj wideo

en:  (Available in Premium Versions)
pl: (Dostępne w wersjach składka)

en: Video Url
pl: URL wideo

en: Enter your Video Url
pl: Wpisz URL wideo

en: Upload Video
pl: Załaduj wideo

en: Your Gallery Bank Album
pl: Album Gallery Bank

en: Delete
pl: Usuń

en: Title & Description
pl: Tytuł i opis

en: Tags (comma separated list)
pl: Tagi (lista oddzielana przecinkami)

en: Url to Redirect on click of an Image
pl: URL do przekierowania po kliknięciu na obraz

en: Delete Video
pl: Usuń wideo

en: Are you sure you want to delete this Image?
pl: Jesteś pewien, że chcesz usunąć ten obraz?

en: Get System Report
pl: Pobierz raport systemowy

en: Close System Report
pl: Zamknij raport systemowy

en: Default
pl: Domyślnie

en: Gallery Bank Pricing
pl: Gallery Bank cennik

en: Update Settings
pl: Aktualizuj ustawienia

en: Thumbnail Settings
pl: Ustawienia miniatur

en: Thumbnail Size
pl: Rozmiar miniatury

en: Original
pl: Oryginał

en: Custom
pl: Własny

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Opacity
pl: Przeźroczystość

en: Border Size
pl: Grubość ramki

en: Border Radius
pl: Zaokrąglenie ramki

en: Border Color
pl: Kolor ramki

en: Margin Between Images
pl: Margines między obrazami

en: Text Color
pl: Kolor tekstu

en: Text-Align
pl: Wyrównanie tekstu

en: Font-Family
pl: Krój czcionki

en: Heading Font-Size
pl: Krój czcionki nagłówka

en: Text Font-Size
pl: Wielkość tekstu

en: Description Length
pl: Długość opisu

en: Album Cover Settings
pl: Ustawienia miniatury albumu

en: Cover Size
pl: Rozmiar miniatury albumu

en: Margin Between Albums
pl: Margines między albumami

en: Text for Album Click
pl: Tekst przycisku albumu

en: Filter Settings
pl: Ustawienia filtrów

en: Filters
pl: Filtry

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Filter Color
pl: Kolor filtru

en: Filter Text Color
pl: Kolor tekstu filtru

en: Font-Size
pl: Rozmiar czcionki

en: Roles & Capabilities
pl: Role i możliwości

en: Privileges for Admin
pl: Przywileje Administratora

en: Full Control
pl: Pełna kontrola

en: Read
pl: Odczytaj

en: Write
pl: Zapisz

en: Privileges for Editor
pl: Przywileje Edytora

en: Privileges for Author
pl: Przywileje Autora

en: Privileges for Contributor
pl: Przywileje Współtwórcy

en: Privileges for Subscriber
pl: Przywileje Subskrybenta

en: Lightbox Settings
pl: Ustawienia Lightbox'a

en: Lightbox Type
pl: Typ Lightbox'a

en: Inline Background
pl: Tło wewnętrzne

en: Overlay Background
pl: Tło zewnętrzne

en: Fade In Time
pl: Czas animacji wejścia

en: Fade Out Time
pl: Czas animacji wyjścia

en: Facebook Comments
pl: Komentarze z Facebook'a

en: Social Sharing
pl: Dzielenie ze znajomymi

en: Image Title
pl: Tytuł obrazu

en: Image Description
pl: Opis obrazu

en: Front - End Layout Settings
pl: Ustawienia layoutu

en: Text for Back Button
pl: Tekst przycisku Wstecz

en: Button Color
pl: Kolor przycisku

en: Button Text Color
pl: Kolor tekstu przycisku

en: Album Seperator
pl: Separator albumu

en: Pagination Settings for Images
pl: Ustawienia paginacji obrazów

en: Paging
pl: Paginacja

en: No. of Images Per Page
pl: Ilość obrazów na stronę

en: Slide Show Settings
pl: Ustawienia pokazu slajdów

en: Auto Play
pl: Autoodtwarzanie

en: Interval
pl: Interwał

en: Language Direction Settings
pl: Ustawienia kierunku tekstu

en: Language Direction
pl: Kierunek tekstu

en: This Feature is only available in Paid Premium Version!
pl: tego funkcja jest dostępna tylko w płatnej wersji składka!

en: Gallery Bank Short-Codes
pl: Gallery Bank Krótki-Codes
