Gallery-Bank - en to ro_RO translation catalogue (149 entries)

en: Insert Gallery Bank Shortcode
ro_RO: Insera Galllery - Bank Codul scurt

en: Select an album below to add it to your post or page.
ro_RO: Selectați un album de mai jos pentru a adauga ea la posta sau pagina ta.

en: Gallery Type
ro_RO: Galerie Tip

en: Albums with Images
ro_RO: albumele  cu imaginilor

en: Only Images
ro_RO: numai imaginilor

en: Album Format
ro_RO: de albume formatul

en: Select Album Format
ro_RO: Selectați albume formatul

en: Select Album
ro_RO: Selectați albumul

en: Select an Album
ro_RO: Selectează un albumul

en: Gallery Format
ro_RO: Galerie formatul

en: Select Gallery Format
ro_RO: Selectați Galerie Formatare

en: Images in Row
ro_RO: Imagini în rând

en: Image Width
ro_RO: imaginii latimea

en: Albums in Row
ro_RO: albumele la rând

en: Text Format
ro_RO: Textul Format de

en: Select Format
ro_RO: Selectează Formatare

en: Special Effects
ro_RO: uri Efecte speciale

en: Animation Effects
ro_RO: Efecte de animație

en: Show Responsive Gallery
ro_RO: Arată Galerie receptivă

en: Show Album Title
ro_RO: Afișare de albume titlului

en: Insert Album
ro_RO: se introduce albumul

en: Cancel
ro_RO: anula

en: Please select an Album
ro_RO: Vă rugăm să selectați un albumul

en: Please select an Album Format
ro_RO: vă rog selecta unui albumul -formatul

en: Please select a Gallery Images Format
ro_RO: Vă rugăm să selectați o Galerie - Imagini formatul

en: Please select a Text Format for the Gallery
ro_RO: Vă rugăm să selectați un format de text  pentru cele galeria

en: Dashboard
ro_RO: tablou de bord

en: Add New Album
ro_RO: Adăuga Nou de albumului

en: Album Sorting
ro_RO: Albumul- triere

en: Global Settings
ro_RO: Setări Globale

en: System Status
ro_RO: starea sistemului

en: Purchase Pro Version
ro_RO: Achiziționa Pro Versiunea

en:  Set as Album Cover
ro_RO: Setare ca de albume Coperta

en: Enter your Title
ro_RO: Introduceți dumneavoastră titlului

en: Enter your Description
ro_RO: Introduceți Descriere dumneavoastră

en: Enter your Tags
ro_RO: Introduceți dumneavoastră Etichete

en: Delete Image
ro_RO: Sterge Imaginii

en: Short-Codes
ro_RO: Coduri scurte

en: Add Gallery using Gallery Bank
ro_RO: Adauga Galerie folosind Gallery Bank

en: Back to Albums
ro_RO: înapoi la albumele

en: Save and Submit Changes
ro_RO: Salva  și Prezinte Schimbări

en: Album Published. Kindly wait for the redirect to happen.
ro_RO: Published album. Please wait for the redirection to happen.

en: Album Details
ro_RO: de albume Detalii

en: Album Title
ro_RO: de albume titlului

en: Enter your Album Title
ro_RO: Introduceți adresa dvs. de albume titlului

en: Description
ro_RO: descriere

en: Upload Images
ro_RO: încărca imagini

en: Your browser doesn"t have Flash, Silverlight or HTML5 support.
ro_RO: Browserul dvs. nu are Flash, Silverlight sau suport HTML5.

en: Upload Videos
ro_RO: Încărcați videoclipuri

en:  (Available in Premium Versions)
ro_RO: (Disponibil în versiuni Premium)

en: Video Url
ro_RO: Url Înregistrare video

en: Enter your Video Url
ro_RO: Introduceți dumneavoastră Înregistrare video url

en: Upload Video
ro_RO: Încarcă film

en: Your Gallery Bank Album
ro_RO: dumneavoastră Gallery - Bank  de albume

en: Delete
ro_RO: Sterge

en: Thumbnail
ro_RO: cu pictograme

en: Title & Description
ro_RO: titlului și Descriere

en: Tags (comma separated list)
ro_RO: Etichete (virgulă listă separată)

en: Url to Redirect on click of an Image
ro_RO: URL-ul pentru a redirecționa pe clic a unei imagini

en: You will be only allowed to add 2 galleries. Kindly purchase Premium Version for full access!
ro_RO: Vă va fi permis numai pentru a adauga 2 galerii. Achiziționa cu amabilitate Premium Versiune pentru acces deplin!

en: Are you sure you want to delete this Image?
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți această imaginii?

en: This feature is only available in Paid Premium Version!
ro_RO: Această caracteristică este disponibilă doar în Versiunea Premium plătit!

en: Album Preview
ro_RO: de albume Previzualizare

en: Please Choose
ro_RO: Vă rugăm să Alegeți

en: Re-Order Albums
ro_RO: de Re - Ordine De albume

en: Update Order
ro_RO: de actualizare ordine

en: Sorting Order has been updated.
ro_RO: Sortării ordine are fost actualizate.

en: Delete All Albums
ro_RO: Sterge Toate albumele

en: Purge Images & Albums
ro_RO: de purjare imaginilor și De albume

en: Restore Factory Settings
ro_RO: Restabili setările din fabrică

en: Existing Albums Overview
ro_RO: De albume existente Prezentare

en: Title
ro_RO: titlului

en: Total Images
ro_RO: totale Imagini cu

en: Date
ro_RO: data

en: Edit Album
ro_RO: Editează de albume

en: Re-Order Images
ro_RO: de Re - Ordine Imaginile

en: Preview Album
ro_RO: albume Avanpremieră

en: Delete Album
ro_RO: stergeți Albumul

en: Are you sure you want to delete this Album?
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți acest de albume?

en: Update Album
ro_RO: de actualizare - Albumului

en: Album Updated. Kindly wait for the redirect to happen.
ro_RO: Actualizat albumul. Va rugam sa asteptati pentru redirecționarea să se întâmple.

en: Delete Video
ro_RO: Sterge Înregistrare video

en: Get System Report
ro_RO: Obține-sistem  raport

en: Close System Report
ro_RO: A trage Sistem  Raport

en: Default
ro_RO: implicită

en: Gallery Bank Pricing
ro_RO: Gallery-Bank Stabilirea pretului

en: Update Settings
ro_RO: Setări Actualizare

en: Thumbnail Settings
ro_RO: miniaturi setări

en: Thumbnail Size
ro_RO: miniaturi mărime

en: Original
ro_RO: originale

en: Custom
ro_RO: particularizate

en: Width
ro_RO: Latime

en: Height
ro_RO: Înălțimea

en: Opacity
ro_RO: opacitatea

en: Border Size
ro_RO: Dimensiune la frontieră

en: Border Radius
ro_RO: Raza la frontieră

en: Border Color
ro_RO:  la frontieră Culoare

en: Margin Between Images
ro_RO: Marja de între Imagini

en: Text Color
ro_RO: culoare Textul

en: Text-Align
ro_RO: Textul - alinia

en: Font-Family
ro_RO: Fonturi - familie

en: Heading Font-Size
ro_RO: Rubrică fonturi - Dimensiune

en: Text Font-Size
ro_RO: Textul fonturi - Dimensiune

en: Description Length
ro_RO: Descriere Lungime

en: Album Cover Settings
ro_RO: de albume Coperta Setări

en: Cover Size
ro_RO: Coperta Dimensiune

en: Margin Between Albums
ro_RO: Marja de între albume

en: Text for Album Click
ro_RO: Textul pentru  Albume clic

en: Filter Settings
ro_RO: Setări de filtrare

en: Filters
ro_RO: Filtre

en: Enable
ro_RO: Activeaza

en: Disable
ro_RO: Dezactivează

en: Filter Color
ro_RO: Filtru - Culoare

en: Filter Text Color
ro_RO: Filtrului Textul Culoare

en: Font-Size
ro_RO: Fonturi - marime

en: Roles & Capabilities
ro_RO: Roluri și capabilități

en: Privileges for Admin
ro_RO: Privilegii pentru Admin

en: Full Control
ro_RO: plin comandă

en: Read
ro_RO: citit

en: Write
ro_RO: scrie

en: Privileges for Editor
ro_RO: Privilegii în favoarea-editorului

en: Privileges for Author
ro_RO: Privilegii de pentru Autor

en: Privileges for Contributor
ro_RO: de privilegii pentru contribuitor

en: Privileges for Subscriber
ro_RO: Privilegiile pentru abonatului

en: Lightbox Settings
ro_RO: Lumina  cutie Setări

en: Lightbox Type
ro_RO: Lumina cutie Tip

en: Inline Background
ro_RO: inline fundal

en: Overlay Background
ro_RO: Fundaluri Suprapunere

en: Fade In Time
ro_RO: se estompeze-în- timp

en: Fade Out Time
ro_RO: se estompeze Neexistente Timpul

en: Facebook Comments
ro_RO: Prietenilor tai Comentarii

en: Social Sharing
ro_RO: Partajare Socială

en: Image Title
ro_RO:  Imagine Titlu

en: Image Description
ro_RO: imag Descriere

en: Front - End Layout Settings
ro_RO: Frontal - Sfârșit Dispunerea Setările

en: Text for Back Button
ro_RO: Textul  pentru  înapoi buton

en: Button Color
ro_RO: Butonul - Culoare

en: Button Text Color
ro_RO: Buton Textul Culoare

en: Album Seperator
ro_RO: de albume separator de

en: Pagination Settings for Images
ro_RO: Setări Paginarea pentru Imaginile

en: Paging
ro_RO: localizare sonoră

en: No. of Images Per Page
ro_RO: Numar de imagini pe pagină

en: Slide Show Settings
ro_RO: Diapozitiv Afișare Setări

en: Auto Play
ro_RO: Tehnică auto Joaca

en: Interval
ro_RO: intervalului

en: Language Direction Settings
ro_RO: Limbă Direcție Setări

en: Language Direction
ro_RO: directia de Limbă

en: This Feature is only available in Paid Premium Version!
ro_RO: Această caracteristică este disponibilă doar în Versiunea Premium plătit!

en: Gallery Bank Short-Codes
ro_RO: Gallery-Bank Coduri scurt
