Gallery-Bank - en to sq translation catalogue (149 entries)

en: Insert Gallery Bank Shortcode
sq: shëno Gallery Bank -Shkurtër  Kod

en: Select an album below to add it to your post or page.
sq: Përzgjedh një album më poshtë për të shtuar atë në postin tuaj ose faqe.

en: Gallery Type
sq: Galeri Lloji

en: Albums with Images
sq: Albumet me imazhet

en: Only Images
sq: Vetmet imazhe

en: Album Format
sq: Formati e albumeve

en: Select Album Format
sq: Përzgjidhni e albumeve Formati

en: Select Album
sq: Përzgjidhni e albumeve

en: Select an Album
sq: Përzgjidhni nje e albumeve

en: Gallery Format
sq: Galeri Formati

en: Select Gallery Format
sq: Përzgjidhni Galeri Formati

en: Images in Row
sq: Imazhe në Rresht

en: Image Width
sq: Gjerësia Imazh

en: Albums in Row
sq: Albume në Rresht

en: Text Format
sq: Formati Tekst i

en: Select Format
sq: Përzgjidhni Format i

en: Special Effects
sq: të veçanta Efektet

en: Animation Effects
sq: Animacion - Efektet

en: Show Responsive Gallery
sq: Trego-përgjegjshëm Galeria

en: Show Album Title
sq: Trego e albumeve Titulli i

en: Insert Album
sq: Fut e albumeve

en: Cancel
sq: Anuloje

en: Please select an Album
sq: Ju lutem, përzgjidhni një Albumi

en: Please select an Album Format
sq: Ju lutem, përzgjidhni te njieshim Formatin e Albumeve

en: Please select a Gallery Images Format
sq: Ju lutem, përzgjidhni një Galerinë- Imazhet- Formati

en: Please select a Text Format for the Gallery
sq: Ju lutem përzgjedh një Format tekst për Galerinë

en: Dashboard
sq: Baltëpritëse

en: Add New Album
sq: Shto Album i ri

en: Album Sorting
sq: albumeve - Renditur

en: Global Settings
sq: Cilësimet Globale

en: System Status
sq: Sistemi - Statusi

en: Purchase Pro Version
sq: Blerje Pro Versioni

en:  Set as Album Cover
sq: Cakto si Albumit Mbulo

en: Enter your Title
sq: Shkruani Titullin tuaj

en: Enter your Description
sq: Shkruani Përshkrimi  Juaj

en: Enter your Tags
sq: Shkruani tuaj Fjale

en: Delete Image
sq:  fshini Pamjeje për

en: Short-Codes
sq: Të shkurtër-Kodet

en: Add Gallery using Gallery Bank
sq: Shto Galeria përdorur Gallery Bank

en: Back to Albums
sq: Mbrapsht në albume e

en: Save and Submit Changes
sq: Ruaj dhe Paraqit ndryshimet

en: Album Published. Kindly wait for the redirect to happen.
sq: albumit botuar. Mirësi të prisni për përcjellim të ndodhë.

en: Album Details
sq: albumit Detajet

en: Album Title
sq: albumit Titulli i

en: Enter your Album Title
sq: Shkruaj tuaj Titulli i Albumit

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Upload Images
sq: Ngarkoni Imazhe

en: Your browser doesn"t have Flash, Silverlight or HTML5 support.
sq: Shfletuesi juaj doesn 't duhet Flash, Silverlight ose HTML5 mbështetje.

en: Upload Videos
sq: Ngarkoni videos

en:  (Available in Premium Versions)
sq: (Në dispozicion në Versione Primit)

en: Video Url
sq: Videove- Url

en: Enter your Video Url
sq: Shkruani Videove tuaj Url

en: Upload Video
sq: Ngarkoni- Videove

en: Your Gallery Bank Album
sq: Juaj Galeri Bank albumit

en: Delete
sq: fshini

en: Thumbnail
sq: Parapamja

en: Title & Description
sq: Titulli i dhe Përshkrimi

en: Tags (comma separated list)
sq: Fjale (presje listë të ndara)

en: Url to Redirect on click of an Image
sq: Url tek ridrejto mbi kliko i një Pamjeje për

en: You will be only allowed to add 2 galleries. Kindly purchase Premium Version for full access!
sq: Ju do të lejohet vetëm për të shtuar 2 galleries. Mirësi të blerë primit Versioni për hyrje të plotë!

en: Are you sure you want to delete this Image?
sq: Jeni te sigurte qe doni te fshini kete imazh?

en: This feature is only available in Paid Premium Version!
sq: Ky tipar është vetëm - në dispozicion  në vitin Paguara - Primit - Versioni!

en: Album Preview
sq: albumit Paraparje

en: Please Choose
sq: Ju lutemi Zgjidhni

en: Re-Order Albums
sq: Të Reorder Albume

en: Update Order
sq:  për freskimin- Rendit

en: Sorting Order has been updated.
sq: klasifikim Urdhri e ka qenë është përditësuar.

en: Delete All Albums
sq: Fshini të gjitha Albume

en: Purge Images & Albums
sq: Imazhe Purge dhe Albume

en: Restore Factory Settings
sq: Rikthe Cilësimet Fabrika

en: Existing Albums Overview
sq: Albume Ekzistuese Përmbledhje për

en: Title
sq: Titulli i

en: Total Images
sq: Totale-imazhe

en: Date
sq: Data e

en: Edit Album
sq: Ndysho albumeve

en: Re-Order Images
sq: Të Reorder imazhet

en: Preview Album
sq: Paraparje - albumeve

en: Delete Album
sq: Fshij albumeve

en: Are you sure you want to delete this Album?
sq: Jeni te sigurte qe doni te fshini kete albumeve?

en: Update Album
sq: Për freskimin- Albumeve

en: Album Updated. Kindly wait for the redirect to happen.
sq: e albumeve - përditësua. Mirësi të prisni për përcjellim të ndodhë.

en: Delete Video
sq: Fshini videove

en: Get System Report
sq: Bleni Sistem - Raportimi

en: Close System Report
sq: Mbylle-Raporti- Sistemi

en: Default
sq: e albumit

en: Gallery Bank Pricing
sq: Gallery Bank - Çmimeve

en: Update Settings
sq: Për Freskimin Cilësimet

en: Thumbnail Settings
sq: Parapamja Cilësimet

en: Thumbnail Size
sq: Parapamja Madhësia

en: Original
sq: origjinali

en: Custom
sq: Me Porosi

en: Width
sq: Gjerësia

en: Height
sq: Lartësia

en: Opacity
sq: Tejdukshmëria

en: Border Size
sq:  Kufijve -Madhësia

en: Border Radius
sq: Rrezja e Kufijve

en: Border Color
sq: buzët Kufijve

en: Margin Between Images
sq: Margjina Midis Imazhet

en: Text Color
sq: Tekst buzët

en: Text-Align
sq: Tekst -Drejtvendos

en: Font-Family
sq: Shkronjës-Familjare

en: Heading Font-Size
sq: Kreu Shkronjës-Madhësia

en: Text Font-Size
sq: Tekst Shkronjës- Madhësia

en: Description Length
sq: Përshkrimi- Gjatësia

en: Album Cover Settings
sq: Albumeve Mbulo- Cilësimet

en: Cover Size
sq: Mbulon- Madhësia

en: Margin Between Albums
sq: Margjina Midis Albume

en: Text for Album Click
sq: Tekst per Albumeve Kliko

en: Filter Settings
sq: Filtrit- Cilësimet

en: Filters
sq: Filtra të

en: Enable
sq: Mundëso

en: Disable
sq: Çaktivizo

en: Filter Color
sq: iltruar - ngjyrë

en: Filter Text Color
sq: Filtri - Tekst Ngjyrë

en: Font-Size
sq: Shkronjës-Madhësia

en: Roles & Capabilities
sq: Rolet - dhe  aftësitë

en: Privileges for Admin
sq: Privilegjet per Admin

en: Full Control
sq: Kontrolli i plotë

en: Read
sq: Lexo

en: Write
sq: Shëno

en: Privileges for Editor
sq: Privilegjet per Redaktorit

en: Privileges for Author
sq: Privilegjet per Autori

en: Privileges for Contributor
sq: Privilegjet per kontribues i

en: Privileges for Subscriber
sq: Privilegjet per Pajtimtarit

en: Lightbox Settings
sq: Kuti lehta Cilësimet

en: Lightbox Type
sq: Kuti të lehta -Lloji i

en: Inline Background
sq:  mundësinë Brendazi Sfondi

en: Overlay Background
sq: Veshësh - Sfondi

en: Fade In Time
sq: Zbehet- Në Kohë

en: Fade Out Time
sq: Zbehet- Jashtë Koha

en: Facebook Comments
sq: në Facebook Komentet

en: Social Sharing
sq: Ndarja e Sociale

en: Image Title
sq: Pamjeje për Titulli

en: Image Description
sq: Pamjeje për përshkrim

en: Front - End Layout Settings
sq: Frontit - Fundi faqosja Cilësimet

en: Text for Back Button
sq: Tekst per Butonin Ktheh

en: Button Color
sq: Butonin -Ngjyrë

en: Button Text Color
sq: Butonin - Tekst  Ngjyrë

en: Album Seperator
sq: Albumeve -  SEPERATOR

en: Pagination Settings for Images
sq: Numërtim Cilësimet  per Imazhet

en: Paging
sq: Radioje të kërkimit

en: No. of Images Per Page
sq: Numri  imazhet për Faqe

en: Slide Show Settings
sq: Diapozitivësh Shfaq Cilësimet

en: Auto Play
sq: të Auto Luaj

en: Interval
sq: Intervali

en: Language Direction Settings
sq: Gjuha - Drejtimi-Cilësimet

en: Language Direction
sq: Drejtimi Gjuha

en: This Feature is only available in Paid Premium Version!
sq: Ky tipar është në dispozicion vetëm në vitin Paguara primit Versioni!

en: Gallery Bank Short-Codes
sq: Gallery Bank Të shkurtër-Kodet
