Gallery-Bank - en to sr_RS translation catalogue (149 entries)

en: Insert Gallery Bank Shortcode
sr_RS: Убаците Gallery Банк- схортцоде

en: Select an album below to add it to your post or page.
sr_RS: Изаберите албум у наставку да га додате на свој пост или страници.

en: Gallery Type
sr_RS: Галерија Тип

en: Albums with Images
sr_RS: Албуми са- Имагес

en: Only Images
sr_RS: Само Имагес

en: Album Format
sr_RS: Албум Формат

en: Select Album Format
sr_RS: Изаберите Aлбума формат

en: Select Album
sr_RS: Одаберите- Албума

en: Select an Album
sr_RS: Одаберите Албума

en: Gallery Format
sr_RS: Галерија Обликуј

en: Select Gallery Format
sr_RS: Изабери- Галерија језик Формат

en: Images in Row
sr_RS: Имагес ин -редом

en: Image Width
sr_RS: слика Широчина

en: Albums in Row
sr_RS: Албуми у- редом

en: Text Format
sr_RS: текста - Формат

en: Select Format
sr_RS: Изабери језик Формат

en: Special Effects
sr_RS: Специал Еффецтс

en: Animation Effects
sr_RS: анимације - Eфекте

en: Show Responsive Gallery
sr_RS: Схов Респонсиве Галерија

en: Show Album Title
sr_RS: Покажи Наслов албума

en: Insert Album
sr_RS: Инсерт Албума

en: Cancel
sr_RS: Одустани

en: Please select an Album
sr_RS: Плеасе селецт ан Албум

en: Please select an Album Format
sr_RS: Плеасе селецт ан Албум језик Формат

en: Please select a Gallery Images Format
sr_RS: Пожалујста изаберите галерија Имагес језик Формат

en: Please select a Text Format for the Gallery
sr_RS: Пожалујста  Изаберите- текста формат за Галерији

en: Dashboard
sr_RS: Дасхбоард

en: Add New Album
sr_RS: Додај нев албум

en: Album Sorting
sr_RS: Албум сортирање

en: Global Settings
sr_RS: Глобална Подешавања

en: System Status
sr_RS: система - Статус

en: Purchase Pro Version
sr_RS: Куповина Про Версион

en:  Set as Album Cover
sr_RS: Постави као Албум Обложка

en: Enter your Title
sr_RS: Ентер твој- Заглавие

en: Enter your Description
sr_RS: Унесите своју Десцриптион

en: Enter your Tags
sr_RS: Ентер твој Тагс

en: Delete Image
sr_RS: Делете Слика

en: Short-Codes
sr_RS: Кратки кодови-

en: Add Gallery using Gallery Bank
sr_RS: Додај Галерију користећи Gallery - Bank

en: Back to Albums
sr_RS: Назад на Албумс

en: Save and Submit Changes
sr_RS: Саве па Поднеси Цхангес

en: Album Published. Kindly wait for the redirect to happen.
sr_RS: Албума Публисхед . Љубазно сачекајте преусмеравање се десити.

en: Album Details
sr_RS: Албума Детаљи

en: Album Title
sr_RS: Наслов албума

en: Enter your Album Title
sr_RS: Унесите своју Албум Титле

en: Description
sr_RS: Описание

en: Upload Images
sr_RS: Уплоад Имагес

en: Your browser doesn"t have Flash, Silverlight or HTML5 support.
sr_RS: Ваш прегледач доесн 'т имати Фласх, Силверлигхт или ХТМЛ5 подршку.

en: Upload Videos
sr_RS: Видеос Уплоад

en:  (Available in Premium Versions)
sr_RS: Доступно у Премиум верзије)

en: Video Url
sr_RS: Видео Урл

en: Enter your Video Url
sr_RS: Унесите ваш Видео Урл

en: Upload Video
sr_RS: Уплоад видео

en: Your Gallery Bank Album
sr_RS: Ваш Gallery Bank Албума

en: Delete
sr_RS: Избриши

en: Thumbnail
sr_RS: Значок видео

en: Title & Description
sr_RS: Заглавие и Опис

en: Tags (comma separated list)
sr_RS: Ознаке (раздвојене зарезом листа)

en: Url to Redirect on click of an Image
sr_RS:  УРЛ на преусмеравање о-клику места неког Имаге

en: You will be only allowed to add 2 galleries. Kindly purchase Premium Version for full access!
sr_RS: Бићете само дозвољено да додате 2 галерије. Љубазно купите Премиум верзију за пуни приступ!

en: Are you sure you want to delete this Image?
sr_RS: Да ли сте сигурни да желите да избришете tхис Имаге?

en: This feature is only available in Paid Premium Version!
sr_RS: Ова функција је доступна само у плаћене премије Версион!

en: Album Preview
sr_RS: Албум Превиеу

en: Please Choose
sr_RS: Пожалујста Цхоосе

en: Re-Order Albums
sr_RS: Ре-Ордер Албумс

en: Update Order
sr_RS: Упдате Наручи

en: Sorting Order has been updated.
sr_RS: Сортинг  Налог поседује- Беен ажуриран.

en: Delete All Albums
sr_RS: Делете све Албуми

en: Purge Images & Albums
sr_RS: Пурге Имагес анд Албумс

en: Restore Factory Settings
sr_RS: Врати на фабрички подешено

en: Existing Albums Overview
sr_RS: Постојећи Албумс Овервиев

en: Title
sr_RS: Заглавие

en: Total Images
sr_RS: Укупно Имагес

en: Date
sr_RS: Дате

en: Edit Album
sr_RS: Измени Албума

en: Re-Order Images
sr_RS: Ре-Ордер Имагес

en: Preview Album
sr_RS:  Албума Превиеу

en: Delete Album
sr_RS: Делете Албума

en: Are you sure you want to delete this Album?
sr_RS: Да ли сте сигурни да желите да избришете овај Албума?

en: Update Album
sr_RS: обновление - Албум

en: Album Updated. Kindly wait for the redirect to happen.
sr_RS: Албум -Упдатед. Љубазно сачекајте преусмеравање се десити.

en: Delete Video
sr_RS: Делете Видео

en: Get System Report
sr_RS: Гет Систем - Пријави

en: Close System Report
sr_RS: Затвори Систем-извештај

en: Default
sr_RS: Дефаулт

en: Gallery Bank Pricing
sr_RS: Галерија Банка Цене

en: Update Settings
sr_RS: обновление -  Подеаавања

en: Thumbnail Settings
sr_RS: Значок видео Подеаавања

en: Thumbnail Size
sr_RS: Значок видео Величина

en: Original
sr_RS: изворном

en: Custom
sr_RS: Цустом

en: Width
sr_RS: Широчина

en: Height
sr_RS: Хеигхт

en: Opacity
sr_RS: Опацити

en: Border Size
sr_RS: Бордер - Сизе

en: Border Radius
sr_RS: Бордер - Радијус

en: Border Color
sr_RS: Гранична - Цолор

en: Margin Between Images
sr_RS: Маргина Измедју Имагес

en: Text Color
sr_RS: Тект Цолор

en: Text-Align
sr_RS: Текст-Поравнајте

en: Font-Family
sr_RS: Фонт-Породични

en: Heading Font-Size
sr_RS: Тарифни Величина слова

en: Text Font-Size
sr_RS: Текст -Величина слова

en: Description Length
sr_RS: Описание Дужина

en: Album Cover Settings
sr_RS: Албум Обложка Подеаавања

en: Cover Size
sr_RS: Обложка Сизе

en: Margin Between Albums
sr_RS: Маргина Измедју Албумс

en: Text for Album Click
sr_RS: текстоваа  за Албум клик

en: Filter Settings
sr_RS: Филтрирај Настројки

en: Filters
sr_RS: Филтери

en: Enable
sr_RS: Омогући

en: Disable
sr_RS: Дисабле

en: Filter Color
sr_RS: Филтрирај Цолор

en: Filter Text Color
sr_RS: Филтрирај Тект Цолор

en: Font-Size
sr_RS: Фонт-Сизе

en: Roles & Capabilities
sr_RS: Улоге и Цапабилитиес

en: Privileges for Admin
sr_RS: Привилегије за Админ

en: Full Control
sr_RS: Фулл Контрол

en: Read
sr_RS: Прочитај

en: Write
sr_RS: Напишите

en: Privileges for Editor
sr_RS: Привилегије -за Едитор

en: Privileges for Author
sr_RS: Привилегије за Автор

en: Privileges for Contributor
sr_RS: Привилегије -за Цонтрибутор

en: Privileges for Subscriber
sr_RS: Привилегије за Субсцрибер

en: Lightbox Settings
sr_RS: лигхтбок Настројки

en: Lightbox Type
sr_RS: лигхтбок - Тип на

en: Inline Background
sr_RS: Инлине Позадина

en: Overlay Background
sr_RS: Оверлаи Позадина

en: Fade In Time
sr_RS: Фаде Ин Тиме

en: Fade Out Time
sr_RS: Фаде Оут Тиме

en: Facebook Comments
sr_RS: Фацебоок Коментари

en: Social Sharing
sr_RS: Социјална Схаринг

en: Image Title
sr_RS: слику - Титле

en: Image Description
sr_RS: Слика Описание

en: Front - End Layout Settings
sr_RS:  Предњи - Настројки Лаиоут Енд

en: Text for Back Button
sr_RS: текстоваа фор - дугме Назад

en: Button Color
sr_RS: Буттон Цолор

en: Button Text Color
sr_RS: Буттон Тект Цолор

en: Album Seperator
sr_RS: Албум Сеператор

en: Pagination Settings for Images
sr_RS: Пагинациа Подешавања за Имагес

en: Paging
sr_RS: Пагинг

en: No. of Images Per Page
sr_RS: Број слика производа по страни

en: Slide Show Settings
sr_RS: Слиде Схов Настројки

en: Auto Play
sr_RS: Ауто плејбек

en: Interval
sr_RS: Интервални

en: Language Direction Settings
sr_RS: Смер језика Настројки

en: Language Direction
sr_RS: Лангуаге  правац

en: This Feature is only available in Paid Premium Version!
sr_RS: Ова функција је доступна само у плаћене премије Версион!

en: Gallery Bank Short-Codes
sr_RS: Галерија Банк Схорт-кодови
