Gallery Bank - en to sv translation catalogue (144 entries)

en: Insert Gallery Bank Shortcode
sv: Infoga Gallery Bank shortcode

en: Select an album below to add it to your post or page.
sv: Välj ett album nedan för att infoga det i ditt inlägg eller sida

en: Gallery Type
sv: Gallerityp

en: Albums with Images
sv: Album med bilder

en: Only Images
sv: Endast bilder

en: Album Format
sv: Albumformat

en: Select Album Format
sv: Välj albumformat

en: Select Album
sv: Välj album

en: Select an Album
sv: Välj ett album

en: Gallery Format
sv: Galleri-format

en: Select Gallery Format
sv: Välj galleriformat

en: Images in Row
sv: Bilder i rad

en: Image Width
sv: Bildbredd

en: Albums in Row
sv: Album i rad

en: Text Format
sv: Textformat

en: Select Format
sv: Välj format

en: Special Effects
sv: Specialeffekter

en: Animation Effects
sv: Animationseffekter

en: Show Responsive Gallery
sv: Visa tillgängligt galleri

en: Show Album Title
sv: Visa albumtitel

en: Insert Album
sv: Infoga album

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Please select an Album
sv: Vänligen välj ett album

en: Please select an Album Format
sv: Vänligen välj ett albumformat

en: Please select a Gallery Images Format
sv: Vänligen välj ett bildformat för galleri

en: Please select a Text Format for the Gallery
sv: Vänligen välj ett textformat för galleriet

en: Dashboard
sv: Översikt

en: Add New Album
sv: Lägg till nytt album

en: Album Sorting
sv: Sortera album

en: Global Settings
sv: Globala inställningar

en: System Status
sv: Systemstatus

en: Purchase Pro Version
sv: Inköp -Pro versionen

en:  Set as Album Cover
sv: Välj som album-omslag

en: Enter your Title
sv: Fyll i titel

en: Enter your Description
sv: Fyll i beskrivning

en: Enter your Tags
sv: Fyll i taggar

en: Delete Image
sv: Radera bild

en: Gallery Bank
sv: Galleribank

en: Add Gallery using Gallery Bank
sv: Lägg till galleri med Gallery Bank

en: Back to Albums
sv: Tillbaka till album

en: Save and Submit Changes
sv: Spara och sänd ändringar

en: Album Published. Kindly wait for the redirect to happen.
sv: Albumet är publicerat. Vänligen invänta ändringen.

en: Album Details
sv: Albumdetaljer

en: Album Title
sv: Albumtitel

en: Enter your Album Title
sv: Fyll i albumtitel

en: Description
sv: Beskrivning

en: Upload Images
sv: Ladda upp bilder

en: Your browser doesn"t have Flash, Silverlight or HTML5 support.
sv: Din webläsare saknar Flash, Silverlight eller HTML5-stöd

en: Upload Videos
sv: Ladda upp videos

en:  (Available in Premium Versions)
sv: ((Finns på högkvalitetspapper versioner)

en: Enter your Video Url
sv: Fyll i video url

en: Upload Video
sv: Ladda upp video

en: Your Gallery Bank Album
sv: Ditt Gallery Bank album

en: Delete
sv: Radera

en: Thumbnail
sv: Miniatyr

en: Title & Description
sv: Titel & Beskrivning

en: Tags (comma separated list)
sv: Taggar (kommaseparerad lista)

en: Url to Redirect on click of an Image
sv: Url att omdirigera till vid klick på en bild

en: You will be only allowed to add 2 galleries. Kindly purchase Premium Version for full access!
sv: Du kommer endast tillåtet att lägga till två gallerier. Vänligen köper högkvalitetspapper versionen för full tillgång!

en: Are you sure you want to delete this Image?
sv: Är du säker på att du vill radera denna bild?

en: This feature is only available in Paid Premium Version!
sv: Den här funktionen är endast tillgänglig på betald högkvalitetspapper versionen!

en: Album Preview
sv: Förhandsvisning av album

en: Please Choose
sv: Vänligen välj

en: Re-Order Albums
sv: Ordna om album

en: Update Order
sv: Uppdatera ordning

en: Sorting Order has been updated.
sv: Ordningen har blivit uppdaterad.

en: Delete All Albums
sv: Radera alla album

en: Purge Images & Albums
sv: Rensa upp bilder & album

en: Restore Factory Settings
sv: Återställ fabriksinställningarna

en: Existing Albums Overview
sv: Översikt befintliga album

en: Title
sv: Titel

en: Total Images
sv: Totalt antal bilder

en: Date
sv: Födelse

en: Edit Album
sv: Ändra album

en: Re-Order Images
sv: Ordna om bilder

en: Preview Album
sv: Förhandsvisa album

en: Delete Album
sv: Radera album

en: Are you sure you want to delete this Album?
sv: Är du säker på att du vill radera detta album?

en: Update Album
sv: Uppdatera album

en: Album Updated. Kindly wait for the redirect to happen.
sv: Albumet är uppdaterat. Vänligen vänta på att omdirigeringen genomförs.

en: Delete Video
sv: Radera video

en: Get System Report
sv: Hämta systemrapport

en: Close System Report
sv: Stäng systemrapport

en: Default
sv: Förinställt

en: Update Settings
sv: Uppdatera inställningarna

en: Thumbnail Settings
sv: Inställningar för miniatyrer

en: Thumbnail Size
sv: Storlek på miniatyr

en: Custom
sv: Modifierad

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Opacity
sv: Opacitet

en: Border Size
sv: Storlek på kant

en: Border Radius
sv: Kantradie

en: Border Color
sv: Färg på kant

en: Margin Between Images
sv: Marginal mellan bilder

en: Text Color
sv: Textfärg

en: Text-Align
sv: Textplacering

en: Font-Family
sv: Teckensnitt

en: Heading Font-Size
sv: Rubrik teckenstorlek

en: Text Font-Size
sv: Text teckenstorlek

en: Description Length
sv: Beskrivningens längd

en: Album Cover Settings
sv: Albumomslag inställningar

en: Cover Size
sv: Omslagsstorlek

en: Margin Between Albums
sv: Marginal mellan album

en: Text for Album Click
sv: Text för klick på album

en: Filter Settings
sv: Filter inställningar

en: Filters
sv: Filter

en: Enable
sv: Aktivera

en: Disable
sv: Inaktivera

en: Filter Color
sv: Filterfärg

en: Filter Text Color
sv: Filter textfärg

en: Font-Size
sv: Teckenstorlek

en: Roles & Capabilities
sv: Roller & möjligheter

en: Privileges for Admin
sv: Privilegier för admin

en: Full Control
sv: Full kontroll

en: Read
sv: Läsa

en: Write
sv: Skriva

en: Privileges for Editor
sv: Privilegier för redaktör

en: Privileges for Author
sv: Privilegier för upphovsman

en: Privileges for Contributor
sv: Privilegier för medverkande

en: Privileges for Subscriber
sv: Privilegier för prenumerant

en: Lightbox Settings
sv: Lightbox inställningar

en: Lightbox Type
sv: Lightbox typ

en: Inline Background
sv: Inline bakgrund

en: Overlay Background
sv: Overlay bakgrund

en: Fade In Time
sv: Tona in tid

en: Fade Out Time
sv: Tona ut tid

en: Facebook Comments
sv: Facebook kommentarer

en: Social Sharing
sv: Sociala nätverk

en: Image Title
sv: Bildtitel

en: Image Description
sv: Bildbeskrivning

en: Front - End Layout Settings
sv: Framsida - layoutinställningar

en: Text for Back Button
sv: Text för Tillbaka-knapp

en: Button Color
sv: Knappfärg

en: Button Text Color
sv: Knapp textfärg

en: Album Seperator
sv: Albumavskiljare

en: Pagination Settings for Images
sv: Paginering - inställningar för bilder

en: No. of Images Per Page
sv: Antalet bilder per sida

en: Slide Show Settings
sv: Slideshow inställningar

en: Auto Play
sv: Autoplay

en: Interval
sv: Intervall

en: Language Direction Settings
sv: Inställningar för språkriktning

en: Language Direction
sv: Språkriktning

en: Gallery Bank Short-Codes
sv: Gallery Bank Korta-koder
